שירותי הקלטה

Image00013 יש לכם חומר מוכן ואתם מחפשים מקום להקליט?

ל-Vibes Sound יש את כל מה שאתם צריכים כדי להגשים את הרעיון למציאות. ללא קשר לניסיון ותקציב צוות הסטודיו ישמח לעמוד לרשותכם בכל שלב בתהליך, מהייעוץ הראשוני ועד התוצר הסופי.

לפרטים נוספים – חייגו אלינו 052-6171138

שירותי ההקלטה בVibes Sound מתבצעים תוך שימוש בציוד איכותי שנבחר ע"י הצוות ולו ניסיון של שנים בתחום ההקלטות האולפנים וההגברה החיה. בוויב סאונד אנו משתמשים בטכניקות להפקת סאונד ייחודי, דבר המבליט אותנו משאר אולפני ההקלטות בתעשייה.

הסטודיו עוצב ע"י מוזיקאים למען מוזיקאים תוך שימת דגש על סביבה נוחה וטבעית שתוציא ממכם המירב בזמן היצירה וההקלטה.

שירותי ההקלטה שלנו כוללים טכנאי סאונד/הקלטות המנוסה בהפקת סאונד, אשר יבחר את סוגי המקרופונים השונים ואת מקום הצבתם,  בכדי לייצר את הסאונד המתאים לפרוייקט שלכם תוך תפעול המחשב/תוכנה שם כל ההקלטות יאוחסנו. בנוסף, טכנאי הסאונד מנוסה גם הוא בתחומי המוזיקה השונים, המקנים לו במידה ותבקשו, יכולת לתת ייעוץ מוסיקלי בזמן הסשן.

טכניקות הקלטה שונות: הקלטות חיות והקלטות אוברדאב Overdub

אנחנו בצוות Vibes Sound מספקים טכניקות הקלטה שונות לעבודה. טכניקות ההקלטה מאפשרות לכם ליצור בנוחות ובטבעיות וכך להגיע לתוצאות הרצויות ולהפיק את המירב מן הזמן בסטודיו. בפרוייקט אחד ניתן להשתמש במספר טכניקות הקלטה בזמנים או שלבים שונים בכדי להשיג את התוצאות הרצויות ולבנות את רצף העבודה.

הקלטה חיה 

Image00100

הקלטה חיה מתבצעת כאשר שני כלים לפחות מנגנים ומוקלטים בו זמנית. ניתן לדוגמא להקליט שירה וגיטרה או רצועת בס ותופים במקביל כשבנוסף ניתן להקליט להקה שלמה בו זמנית.

הקלטה חיה היא אידיאלית ללהקות ואמנים המעוניינים לתפוס את הוויב והאנרגיות הנוצרות כאשר מנגנים ביחד או לחילופין ללהקות ואמנים המעוניינים לפשט את תהליך ההקלטה.
הקלטה חיה תפיק תוצאות איכותיות עם וויב וביצוע ייחודי שאי אפשר לשחזר אך חשוב לציין כי היא אפשרויות העריכה והמיקסינג מוגבלות בהקלטה של מספר כלים ביחד.

באמצעות שימוש באוזניות כל אחד מהמוסיקאים יכול לבחור אילו כלים יושמעו לו במהלך ההקלטה ולשלוט בעוצמתם. לדוגמה, זמר בלהקה יכול לבחור להחליש את הגיטרה והבס לעוצמות שונות, וכך לשמוע את עצמו בצורה טובה יותר ולהתרכז בביצוע הנוכחי.
Image00009צוות Vibes Sound ממליץ על 3 שעות הקלטה או יותר בעבור שיר אחד (באורך ממוצע של 3-5 דקות), כאשר תחילת הסשן מיועדת להקמת תשתית ההקלטה בהתאם לדרישות, בדיקות הסאונד ורמת הביצוע של הנגנים.

בנוסף לסשן ההקלטות, צוות Vibes Sound ממליץ על לפחות שעתיים נוספות של שירותי פוסט-הקלטה הכוללים שלושה שלבים: עריכה, מיקסינג ומאסטרינג המממשים כל אחד בדרכו את הפוטנציאל של ההקלטה והתוצר הסופי. שירותים אלו ניתן לבצע דרך Vibes Sound או דרך כל מומחה סאונד חיצוני לפי בחירתכם. במידה ובחרתם במומחה סאונד חיצוני כל החומר שהקלטתם יועבר אל אותו גורם על פי דרישותיו.

הקלטת אוברדאב Overdub

Image00080

ההקלטה מומלצת בעיקר למי שמעוניינים להשיג תוצאה מקצועית ואיכותית שיכולה להתחרות בכל אולפן בארץ.

הקלטת Overdub נעשית בשלבים, כאשר כל כלי מנגן בנפרד וכל נגן מנגן על ההקלטה של הכלי או של הכלים שקדמו לו כשבסוף התהליך נוצרת יצירה אחת. לדוגמא, בשלב הראשון מנגן המתופף כשלאחר מכן הגיטריסט מנגן עם ההקלטה של המתופף וכך הלאה…

להקלטת כל כלי בנפרד יש מספר יתרונות מרכזיים, כל שיר ניתן להקליט עם מספר רב יותר של מקרופונים וכך לתפוס את טווח הסאונד הכולל של הכלי עד לרמת הפרטים הקטנים ולגרום לו להישמע יותר גדול.
הקלטות מסוג זה מאפשרות לכל נגן או מבצע להקליט לבד כך שניתן לו החופש לעבוד בקצב שלו ולהחליט האם להקליט את השיר במלואו, להקליט חלק אחד בכל פעם או אפילו שורה או מילה ספציפית. ניתן להקליט כל קטע כמה פעמים שרוצים מכיוון שכל ההקלטות נשמרות ולכן ניתן בסוף התהליך לבחור את ההקלטות הטובות ביותר לכל שיר, שורה או מילה. בנוסף כאשר כל כלי מוקלט לבד, נפתחת האפשרות לערוך ולמקסם את הקטע עד לרמת הפרטים הקטנים ביותר בכדי לממש את הפוטנציאל הטמון בו ולאחר מכן את הפוטנציאל של השיר המלא.

גם כאן, באמצעות שימוש באוזניות כל מוסיקאי יכול לבחור אילו כלים יושמעו לו במהלך ההקלטה ולשלוט בעוצמתם. לדוגמה, זמר יכול לבחור להחליש את Image00005הגיטרה והבס לעוצמות שונות, וכך לשמוע את עצמו בצורה טובה יותר ולהתרכז בביצוע הנוכחי.

צוות Vibes sound ממליץ על בין 2-4 שעות הקלטה לכל תפקיד (כלי או זמר בשיר של בין 3-5 דקות, תלוי ברמת הביצוע של הנגן או במרכבות אותו החלק עליו עובדים). לאחר כל סשן של כל תפקיד, צוות Vibes Sound ממליץ על לפחות שעה או שתיים נוספת של בחירת טייקים למוצר הסופי ועריכתם (ההקלטות).
לאחר שכל התפקידים הוקלטו והטייקים נבחרו, על מנת לקבל תוצאה מוגמרת המוכנה לשידור בערוצים שונים, וויבס סאונד ממליצים לבצע שירותי הקלטת אוברדאב (Overdub) הכוללים שלושה שלבים: עריכה, מיקסינג ומאסטרינג המממשים כל אחד בדרכו את הפוטנציאל הנמצא בהקלטה. שירותים אלו ניתן לבצע דרך Vibes Sound או דרך כל מומחה סאונד חיצוני לפי בחירתכם (כל החומר יועבר אל אותו גורם על פי דרישותיו).

מלבד שירותי הקלטה אלו – אנו מתמחים בקשת רחבה של שירותי מוסיקה וסאונד.
אתם מוזמנים ליצור אתנו קשר בנוגע לכל שאלה בטלפון 052-6171138