הפקות מוזיקה

אנחנו ב-Vibes Sound מציעים מוזיקאים, מלחינים ומעבדים מקצועיים המתמחים במגוון רחב של סגנונות מוזיקליים על מנת להפוך את החזון שלך למציאות ולמצות את מלוא הפוטנציאל הגלום בו.

לייעוץ ראשוני – חייגו אלינו 052-617-1138.

הפקת מוזיקה היא תהליך יצירת אלבום, שיר/יצירה אינסטרומנטלית. התהליך כולל בתוכו שלושה שלבים מהשלב הבסיסי בו יש לכם קונספט או רעיון מסויים, דרך פיתוח ובנייה של אותו הקונספט בכדי לתת לו את הסטייל אותו רציתם ועד הכניסה לעומק כלומר ירידה לפרטים הקטנים בשיר/יצירה אותה בניתם ושכלול התפקידים המוזיקליים המשתתפים בו בכדי ליצור את התוצאה הסופית.

בין שאתם אמנים עצמאיים או להקה מגובשת, הליך הפקת מוזיקה נותן עומק לפרוייקט ומגביר את הקונספט המוזיקלי שיבטא את הרעיונות שלכם בבהירות וידריך אתכם אל התוצאות הרצויות, כך שכשיגיע הזמן להקליט תדעו בדיוק מה צריך לעשות. צוות הסטודיו ישמח ללוות אתכם דרך עשייה משותפת בכל אחד משלבי התהליך או לכל אורכו על פי בחירתכם.

Image00016

יוצאים לדרך – הקונספט

הקונספט, כלומר הקו המנחה או הנושא של השיר או היצירה שלכם הוא שלב הראשוני ביותר בתלהיך הפקת המוזיקה כאשר שאר השלבים מתבססים עליו. הקונספט יכול להיות רעיון כלל, מילים כתובות, לחן או אפילו מספר מילים בודדות או רצף של אקורדים המהווים בסיס לבנייתו. כאשר מבינים את הקונספט ומקשיבים למוזיקה, סאונד, והשפעות מוזיקליות ניתן לבנות יחד עם הצוות בסיס קונספטואלי חזק, ולהשלים את החסרים בפאזל המוזיקלי והאמנותי שלכם.

Image00065פיתוח הרעיון ואופי היצירה דרך מוזיקה

לאחר בניית הבסיס לקונספט ההתחלתי הכולל מילים הרמוניה ולחן, מגיע שלב פיתוח השיר בכדי לבטא וליישם את האופי המוזיקלי בו בחרתם. הדבר נעשה ע"י בחירת מקצב, מהירות השיר ועיבוד מוזיקלי, כלומר הכנה והתאמה של יצירה אמנותית, המתבטא בבחירת חלקי השיר ומיקומם (פתיחה, בתים, פזמון, וכו'..) ופיתוח הרמוני (פיתוח אקורדים לדוגמא, החלפת אקורד מדו מינור לדומינור 7).

Image00104מי מנגן מה, מתי ועל איזה כלים

עד עכשיו בנינו ופיתחנו את השיר כך שיהיה ניתן לבצע אותו ע"י פסנתר וזמר, ועכשיו בשביל להכניס עניין בשיר, זה הזמן להחליט אילו כלים ינגנו, מה הם ינגנו ומתי הם ינגנו את זה. החלטות אלו מתבססות על הקונספט והאופי של השיר שהיוו את שני השלבים הראשונים בתהליך הפקת המוזיקה. ניתן לדוגמא להחליט האם ינגנו תופים בשיר ובאיזה שלב בשיר יתחיל לנגן (האם יתחילו מבית ראשון או בית שני), האם תנגן בשיר גיטרה ואילו צילילים תנגן בזמן הסולו. חשוב לציין שצוות Vibes Sound יכולים לכתוב תפקידים לכל הכלים השונים מכינורות וסקסופונים דרך הרמוניות ווקאליות, סינטסייזרים uסיטארים ועד אפקטים של סאונד, לדוגמא צילילי ציפורים, צעדי רגליים ודגימת קולות מסרטים.
מי יקליט את הכלים הללו? אתם יכולים להביא את הלהקה שלכם או כל מוזיקאי שתבחרו, לבחור מרשימת נגני הסשן המוצאים בVibes Sound , או להשתמש בטכנולוגייה דיגיטלית בכדי ליצור אמולציה של כל כלי, הטכנולוגיה יוצרת אלטרנטיבה בעלת סאונד טוב במחיר שווה נפש.

Image00064הפקת סאונד – לסגור את כל הקצוות המוסיקליים

הדבר האחרון שצריך להילקח בחשבון לפני ההקלטה הוא הפקת סאונד. הפקת סאונד מתמקדת בפרטים הקטנים והטכניים המעניקים לכל כלי שמוקלט חתימת סאונד ייחודית משלו, כשבאותו זמן משמרת את האסתטיקה הכללית (שאר הכלים המנגנים) של השיר או הפרוייקט. הדבר מושג ע"י בחירה זהירה של הציוד וטכניקות ההלקטה המתאימות לקטעים שונים במשך הפרוייקט.

איך כל כלי ישמע? על איזה גיטרה הנגן ינגן ולאיזה מגבר תחובר?בכמה מקרופונים להשתמש ואיך למקם אותם בצורה המתאימה ביותר. כל הפרטים הקטנים הללו ועוד, נלקחים בחשבון לפני כל סשן הקלטות בוויב סאונד הפקות.

אנחנו ב-Vibes Sound נשמח לעמוד לרשותכם בכל אחד מהשלבים בתהליך היצירה שלכם ולספק לכם את כל הכלים והעזרים המקצועיים להם אתם זקוקים בכדי להפוך את הבסיס המוסיקלי שלכם ליצירה מקצועית שתמצא את מלוא הפוטנציאל שהיא אוצרת בתוכה ותביא לידי ביטוי את כל הרגש שביקשתם להכניס לתוכה. לייעוץ ראשוני חייגו אלינו – 052-617-1138