עריכה/מיקסינג/מאסטרינג

לאחר שכל חלקי הפרוייקט הוקלטו, עריכה, מיקסינג ומאסטרינג מומלצים מאוד על מנת לממש את מלוא הפוטנציאל הטמון בפרוייקט מבחינת מוזיקה וסאונד, ובכדי לאחד את כל המרכיבים ביחד עד ליצירת מוצר סופי.

Vibes Sound משתמשים בציוד איכותי הנבחר לאחר שנים של ניסיון, המבטיח תוצאות מקצעויות לפרוייקט שהוקלט באולפן שלנו או באולפן אחר.

עריכה: שלמות היא העניין המרכזי בעריכה שמהווה את השלב האחרון בו מתעסקים במוזיקה ובנגינה עצמה. יש שלושה שלבים בעריכה כאשר בשלב הראשון בוחרים את ההקלטה הטובה ביותר של כל כלי או זמר ומחברים אותן יחד בכדי ליצור מעברים חלקים בין הטייקים (יש בדר"כ יותר מטייק אחד שניתן לבחור ממנו). בשלב השני מגיעים התיקונים הקטנים שכוללים, תיקוני זיופים בשירה או בניגון הכלים, ביצוע קוונטיזציה (סידור קצב) כך שכל הכלים השונים ינגנו בסנכרון האחד עם השני, ובשלב האחרון מנקים את השיר מרעשי רקע ונשימות בכדי להבטיח שרק מה שתרצו לשמוע יגיע למוצר הסופי.

מיקסינג: לאחר שהכל ערוך ואתם מרוצים מהאלמנטים שיוצרים את הפרוייקט, זה הזמן לגרום לסאונד של הכלים והקולות הווקאלים להישמע יותר טוב ולהביא אותם למימוש הפוטנציאל המקסימלי שלהם ביחד ולחוד. כאן ניתן גם להוסיף אפקטים קטנים  delay, chorus, reverb, ect.
מקהלה ומודולציות אחרות בכדי ליצור חתימת סאונד ייחודית. לאחר שהחלטתם כי אתם מרוצים מהפרוייקט בשלמותו, מחברים את כל הכלים, האפקטים והחלקים השונים לקובץ אחד שמוכן למאסטרינג.

מאסטרינג: התחנה האחרונה בפרוייקט שלכם לפני שהוא מוכן לפרסום. מאסטרניג הכרחי לאיזון העוצמה (leveling) בפרוייקט כדי שהשיר שלכם יהיה דומה בווליום שלו לשירים אחרים באותו הז'אנר.  בשלב זה מבצעים תיקוני סאונד קטנים במידה ונחוץ בכדי להבטיח דיוק בסאונד כאשר שומעים את השיר דרך מכשירים שונים (רמקולים, אוזניות וחדרים שונים) וכאשר עושים מאסטרינג ליותר משיר אחד בפרוייקט בוחרים את הזמן הרצוי וההבדל בווליום בין שיר לשיר.

אתם מוזמנים ליצור אתנו קשר בנוגע לכל שאלה בטלפון  052-6171138